Rodzaje grzejników

W grzejnikach łazienkowych można spotkać się z różnymi konstrukcjami, choć do najczęściej spotykanych nadal zalicza się konstrukcja tradycyjna, czyli w formie drabinki. Tego rodzaju grzejniki łazienkowe zbudowane są z poziomych rurek, które łączą ze sobą kolektory pionowe. Materiały, z których wykonane są takie grzejniki to z jednej strony stal. Stalowe grzejniki łazienkowe są nieco tańsze. Natomiast grzejniki wykonane z aluminium, czy połączenia aluminium i miedzi mogą mieć nieco wyższą cenę. Atutem miedzianych grzejników jest przede wszystkim znacznie szybsze nagrzewanie się, co pozwoli szybko po włączeniu grzejnika uzyskać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.

Konstrukcja drabinkowe jest użyteczna, co niewątpliwe jest sporym atutem tego rodzaju grzejników, gdyż zapewnia praktyczne funkcje grzejnika. Na drabinkowym grzejniku wygodnie można również suszyć ręczniki, co pozwala na wykorzystanie dwóch funkcji w jednym grzejniku, czyli zarówno ocieplania pomieszczenia jak też suszarki. Do atutów drabinkowych grzejników można również zaliczyć niską wagę i łatwy montaż. W zakresie aranżacji wnętrza dobranie takich grzejników w odpowiednim kolorze oraz kształcie pozwala również na dopasowanie ich do stylistyki wnętrza. Na rynku jest bardzo bogaty asortyment grzejników drabinkowych w zakresie zarówno barw jak i kształtów.

Przy wybieraniu grzejników nie można również zapominać o specyficznych warunkach, które panują w łazienkach. Po pierwsze istotne jest, by łazienka była pomieszczeniem szczelnych oraz wyizolowanym. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych łazienek, gdzie grzejniki łazienkowe muszą zapewnić komfort grzewczy przy występowaniu w pomieszczeniu okien. Nie można również zapominać o zabezpieczeniu antykorozyjnym, które może znacznie zwiększyć okres użytkowania grzejników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>