Oświetlenie główne

Bardzo ważnym elementem doboru oświetlenia odpowiedniego do pomieszczenia pełniącego funkcje biura jest decyzja co do tego, jak wyglądać ma oświetlenie główne. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza, że w takich pomieszczeniach pracownicy spędzają bardzo wiele czasu, nierzadko ponad osiem godzin dziennie. Rodzaj oświetlenia głównego nie pozostaje więc bez znaczenia. Na co należy zwracać uwagę przy doborze oświetlenia głównego? Kwestią zasadniczą jest tutaj dostosowanie oświetlenia do zadań wzrokowych, jakie będą wykonywane w danym biurze. Pozwoli to zadbać o zdrowie naszych pracowników i ich dobre samopoczucie w pracy. Wszystko to przełoży się na efektywność ich działania. Poza tym, przy dobieraniu wyposażenia oświetleniowego do biura zwraca się uwagę na koszty, jakie to ze sobą niesie.

Ważne są same ceny opraw i źródeł światła, ale także późniejsze koszty ich eksploatowania. Dlatego też dużym powodzeniem cieszą się energooszczędne źródła światła. Jeśli chodzi o oświetlenie główne, popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie świetlówek liniowych. Dają one równomierne światło, będąc przy tym energooszczędne. Oszczędności nie powinny jednak doprowadzić do tego, że wybierzemy świetlówki złej jakości. To bowiem spowoduje pogorszenie warunków pracy w biurze. Przy wyborze oświetlenia możemy wspomagać się europejskimi normami jakości. Znajdziemy w nich informacje o normach dotyczących na przykład jasności, siły światła, czy też oddawania przez nie naturalnych barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>